האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה

מחקר, הוראה ומדיניות בתחום יחסי העבודה

header header1

לגבי המאמרים ב"הארץ"

עבור גולשי האתר סופק קוד קופון

להלן הפירוט של המסלולים השונים המוצעים במסגרת הקופון:

  • מינוי חודשי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 31.90 ₪ לחודש (המחיר באתר הוא 39.90 ₪).
  • מינוי שנתי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 319 ₪ ל-11 חודשים (המחיר באתר הוא 399 ₪).

בכדי לממש את ההטבה, יהיה צורך להגיע לעמוד:
http://www.haaretz.co.il/promotions-page

ולהכניס בתיבה של "יש ברשותי קופון" את המילה: IIRRA"

יחסי עבודה ברשת בעברית - חיפוש

דו"ח השכר: איפה כדאי לעבוד בהיי טק או במגזר הציבורי?

אם אתם רוצים לבחור מקצוע עם עתיד ויציבות, אל תתלבטו - לא חשוב באיזה מקצוע תבחרו, חשוב שתהיו עובדי מדינה, רצוי במסגרת חברה ממשלתית, שם השכר הממוצע עולה על 22,000 שקל לחודש.

אם אתם רוצים לבחור מקצוע עם עתיד ויציבות, אל תתלבטו - לא חשוב באיזה מקצוע תבחרו, חשוב שתהיו עובדי מדינה, רצוי במסגרת חברה ממשלתית, שם השכר הממוצע עולה על 22,000 שקל לחודש. זו אינה המלצה באוויר והיא אינה מסתמכת על תחזית שוק העבודה לשנת 2025, אלא על דו"חות שפרסם השבוע הממונה על השכר במשרד האוצר, ערן יעקב, על דו"חות הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה והנתונים הבינלאומיים על מקצועות בסיכון.

שיאן השכר במגזר הציבורי הוא אמנם פרופ' באוניברסיטת בר אילן, שזכה במענק הצטיינות מיוחד, אחריו משתרכים 16 רופאים, שכל אחד מהם מקבל בממוצע בין 100 ל-186 אלף שקל ברוטו לחודש. אבל לא כל אחד יכול להיות פרופ' באוניברסיטה, בוודאי לא פרופ' מצטיין, וגם הדרך למשרת רופא בכיר ארוכה ומתפתלת.

אחת הדרכים הקלות והבטחות הפתוחות בפני צעיר ישראלי להתברג במגזר הציבורי היא פשוט לא להשתחרר מהצבא ולהעלות עם הזמן בסולם הדרגות. קצין קבע בדרגה בינונית של רב סרן מרוויח בממוצע 22,901 שקל לחודש. קצין קרבי יכול להגיע בקלות לשכר חלומות, במונחי שכירים צעירים בישראל, של 25,000 שקל ויותר. קידום לסגן אלוף יקפיץ את שכרכם כמעט ב-50% בממוצע, ל-34,069 שקל לחודש.

נכון, כדי להתקדם בסולם הדרגות עם אפשרות להגיע לרמטכ"ל (94,611 שקל לחודש עם סיכויים לדילוג לפוליטיקה) צריך לעבור קורס קצינים, אבל גם ללא הקורס היוקרתי בבה"ד 1 תוכלו להגיע לדרגת רב נגד, שתזכה אתכם במשכורת ממוצעת של 23,261 שקל לחודש. יש גם שיפור זוחל: בין 2014 ל-2015 עלה שכרם של משרתי הקבע ב-2.46%.

אם תבחרו להשתחרר וללכת ללמוד, ייתכן שתבחרו בלימודי משפטים. עתידו המקצועי של בוגר משפטים בישראל אינו ברור: הפקולטות הפופולריות למשפטים מוציאות מדי שנה לשוק אלפי בוגרים, המתחרים על כמה מאות משרות. התחרות קשה, שכרם של עורכי דין צעירים מגרד את הרצפה. אבל לא במשרדי הממשלה: שכר המתמחים במשפטים הוא אמנם הנמוך בשירות המדינה, אבל מתמחים רבים בשוק הפרטי ישמחו לשכר הממוצע של עמיתיהם בשירות המדינה, 6,838 שקל לחודש. עבור מתמחה בשירות המדינה השמים הם הגבול. על שכר העתק (יחסית לשרות הציבורי) של השופטים יודעים כולם. אבל ב-2015 היו בשירות המדינה 39 בעל משרות הצמודות לשכר השופטים (בלשכת היועץ המשפטי לממשלה, מבקר המדינה, הנהלת משרד המשפטים ועוד) שהם בעלי השכר הממוצע הגבוה ביותר בשירות המדינה, 55,779 שקל ברוטו לחודש.

Original Source

מידע נוסף

  • תאריך: 2017-03-16 21:04:00