האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה

מחקר, הוראה ומדיניות בתחום יחסי העבודה

header header1

לגבי המאמרים ב"הארץ"

עבור גולשי האתר סופק קוד קופון

להלן הפירוט של המסלולים השונים המוצעים במסגרת הקופון:

  • מינוי חודשי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 31.90 ₪ לחודש (המחיר באתר הוא 39.90 ₪).
  • מינוי שנתי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 319 ₪ ל-11 חודשים (המחיר באתר הוא 399 ₪).

בכדי לממש את ההטבה, יהיה צורך להגיע לעמוד:
http://www.haaretz.co.il/promotions-page

ולהכניס בתיבה של "יש ברשותי קופון" את המילה: IIRRA"

יחסי עבודה ברשת בעברית - חיפוש

היי-טק: הגברים מתמקדים בשכר, הנשים מחפשות אתגר

ה"בייבי בומרס" לא מחפשים קידום

עורכי הסקר ערכו פילוחים נוספים, בין השאר לפי גיל. ה"בייבי בומרס", מי שנולדו בין השנים 1950 עד 1966 הציבו במקום הראשון את הסיפוק והאתגר ובהמשך דיברו על

ה"בייבי בומרס" לא מחפשים קידום

עורכי הסקר ערכו פילוחים נוספים, בין השאר לפי גיל. ה"בייבי בומרס", מי שנולדו בין השנים 1950 עד 1966 הציבו במקום הראשון את הסיפוק והאתגר ובהמשך דיברו על שכר ותנאים (מקום 2) וקירבה פיזית למקום המגורים (3). בתחתית הרשימה ניתן למצוא את הקידום וההתפתחות המקצועית.

בני הדור הבא - דור ה-X, אשר נולדו בין השנים 1967 עד 1980 העניקו דירוג זהה לשני פרמטרים שונים. במקום הראשון המשותף ניתן למצוא את השכר והתנאים וגם סיפוק ואתגר. בהמשך הרשימה מופיעים המרחק מהבית (מקום 2) והאיזון בין העבודה לבין החיים הפרטיים. במקום האחרון נמצאת סביבה עבודה נעימה.

ומה באשר לצעירים? בני דור ה-Y אשר נולדו החל משנת 1981 ואילך שמים דגש על השכר והתנאים הנלווים אשר ממוקמים במקום הראשון. בהמשך ניתן למצוא את האיזון בין העבודה לבין החיים הפרטיים (מקום 2) ואת המרחק בין המשרד לבין הבית (3). בתחתית הרשימה מופיע הפרמטר "יחסי עבודה".

הסקר בדק גם את ההעדפות של העובדים בהיי-טק לפי המצב המשפחתי שלהם. הרווקים העדיפו את השכר (1), הסיפוק והאתגר (2) ואת הקירבה למקום העבודה (3). גם בקרב המשיבים הנשואים - ללא ילדים - השכר הופיע במקום הראשון ואחריו סביבת עבודה נעימה (2) ויחסי עבודה (3). בקרב נשואים עם ילדים השכר המשיך להוביל ואחריו הופיעו סיפוק ואתגר (2) ואיזון בין עבודה לבין חיים פרטיים (3). בסקר השתתפו גם עובדים גרושים עם ילדים וגם אצלם השכר הופיע במקום הראשון. בהמשך הרשימה הופיעו סיפוק ואתגר (2) ולאחר מכן איזון בין העבודה לבין החיים הפרטיים (3).

מורן סטרשנוב, מנכ"לית חברת ההשמה Matchup, התייחסה לנתונים ואמרה כי "הסקר תומך במחקרים רבים המראים כי קיים הבדל מהותי בהתייחסות הדורות השונים למקום העבודה ולקריירה. דור ה-Y הינו מהיר ודינמי יותר, ופעמים רבות מתייחס לעבודה כאמצעי ולא כמטרה, ושם דגש רב על האיזון שבין העבודה לזמן פנאי".

סטרשנוב הוסיפה כי "כחברת השמה המתמחה בהי-יטק, אנו חשים בהבדלים בין מגזר ההיי-טק למגזרים האחרים בעבודה היומיומית שלנו. עובדי ההיי-טק מחפשים באופן מתמיד הזדמנויות חדשות ותמורה גבוהה יותר ליכולותיהם וניסיונם".

סטרשנוב סיכמה את המצב ואמרה כי "עובדי ההיי-טק רגילים להיות מחוזרים על ידי חברות המציעות להם במקרים רבים משכורות מאוד גבוהות ותנאים מפתים ולכן פרמטר השכר ממוקם אצלם במקום גבוה ובפער משמעותי מיתר הקריטריונים".

Original Source

מידע נוסף

  • תאריך: 2017-02-07 07:31:00