האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה

מחקר, הוראה ומדיניות בתחום יחסי העבודה

header header1

לגבי המאמרים ב"הארץ"

עבור גולשי האתר סופק קוד קופון

להלן הפירוט של המסלולים השונים המוצעים במסגרת הקופון:

  • מינוי חודשי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 31.90 ₪ לחודש (המחיר באתר הוא 39.90 ₪).
  • מינוי שנתי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 319 ₪ ל-11 חודשים (המחיר באתר הוא 399 ₪).

בכדי לממש את ההטבה, יהיה צורך להגיע לעמוד:
http://www.haaretz.co.il/promotions-page

ולהכניס בתיבה של "יש ברשותי קופון" את המילה: IIRRA"

יחסי עבודה ברשת בעברית - חיפוש

בטיחות בכל השפות: ניידת ההדרכה של המוסד לבטיחות ולגיהות

בשיתוף המוסד לבטיחות ולגיהות

כולנו מכירים את סיפור מגדל בבל בו נאספו אנשים על מנת לבנות מגדל גבוה שיקרב אותם אל האלוהות, וכיצד אלוהים כעס והחליט לשבש את שפתם וכך נולדו השפות השונות.

היום, אנחנו יכולים למצוא את בליל השפות כמעט בכל אתר בנייה, בו יש שילוב של עובדים זרים המבינים כל אחד את שפתו. מה קורה במצב בו צריך ללמדם על בטיחות בעבודה, כיצד מעבירים את החומר בצורה הטובה ביותר כדי לשמור על בטיחותם?

על פי "פקודת הבטיחות בעבודה", תקנות "מסירת מידע לעובדים": "מחזיק במקום עבודה יקיים הדרכה בדבר מניעת סיכונים והגנה מפניהם (להלן הדרכה), באמצעות בעל מקצוע מתאים ויוודא שכל עובד הבין את הסיכונים והוא בקיא דיו בנושאי ההדרכה, בהתאם לתפקידו ולסיכונים שלהם הוא חשוף; מחזיק במקום עבודה יחזור ויקיים הדרכה כאמור בהתאם לצורכי העובדים ולפחות אחת לשנה".


בהתאם לתקנה, מחזיק במקום עבודה יקיים הדרכה בדבר מניעת סיכונים והגנה מפניהם (להלן הדרכה), באמצעות בעל מקצוע מתאים ויוודא שכל עובד הבין את הסיכונים והוא בקיא דיו בנושאי ההדרכה, בהתאם לתפקידו ולסיכונים שלהם הוא חשוף; מחזיק במקום עבודה יחזור ויקיים הדרכה כאמור בהתאם לצורכי העובדים ולפחות אחת לשנה".

אם כן, מה עושים כבאתר בנייה ישנם עובדים זרים המבינים שפות זרות בלבד, והעובדים אלו זמניים והמעסיק מתקשה להוציאם מהאתר ליום הדרכה? בעיות אלו יוצרות מצב בו האתרים מתקשים לעמוד בדרישות החוק, ולהקנות את ההדרכה הרצויה לעובדים.

בכדי לפתור את הבעיה הזו, ולהגביר את פעילות הדרכת הבטיחות באתרי בנייה, המוסד לבטיחות ולגיהות, בעזרת מימון של קרן מנוף שבביטוח הלאומי, הקימו ניידת ההדרכה מיוחדת, המגיעה עד לאתר הבנייה עצמו, ובה יש מערכת מולטימדיה ממחושבת להדרכה יחידנית, המשוכללת מסוגה בעולם, שמאפשרת הדרכת העובדים בנושאי בטיחות וגיהות בתוך אתר העבודה/ תחומי המפעל.

 ()

ההדרכה מתבצעת באמצעות מחשב ובתאי תצוגה בניידת, והתנסות בצורה אטרקטיבית ומהנה. ניידת ההדרכה אף זכתה בפרס בתחרות בינלאומית של ארגון העבודה הבינלאומי (ILO).

סגורסגור

שליחה לחבר

הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

קוד להטמעה: