האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה

מחקר, הוראה ומדיניות בתחום יחסי העבודה

header header1

לגבי המאמרים ב"הארץ"

עבור גולשי האתר סופק קוד קופון

להלן הפירוט של המסלולים השונים המוצעים במסגרת הקופון:

  • מינוי חודשי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 31.90 ₪ לחודש (המחיר באתר הוא 39.90 ₪).
  • מינוי שנתי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 319 ₪ ל-11 חודשים (המחיר באתר הוא 399 ₪).

בכדי לממש את ההטבה, יהיה צורך להגיע לעמוד:
http://www.haaretz.co.il/promotions-page

ולהכניס בתיבה של "יש ברשותי קופון" את המילה: IIRRA"

יחסי עבודה ברשת בעברית - חיפוש

פרסום ראשון: נתוני השכר בתאגיד השידור הציבורי

הקרב בין רשות השידור הנסגרת לתאגיד ההולך ונבנה כלל בחודשים האחרונים האשמות כי התאגיד קולט עיתונאים מהרשות בשכר נמוך ומשפיל ביחס לגיל ולניסיון. המספרים שפורסמו הבוקר (חמישי) לראשונה בגלצ ממחישים כי

הקרב בין רשות השידור הנסגרת לתאגיד ההולך ונבנה כלל בחודשים האחרונים האשמות כי התאגיד קולט עיתונאים מהרשות בשכר נמוך ומשפיל ביחס לגיל ולניסיון. המספרים שפורסמו הבוקר (חמישי) לראשונה בגלצ ממחישים כי ברשות כנראה צדקו ופערי השכר בתאגיד בין הקצה העליון לרוב התחתון אכן גבוהים למדי.

בעוד שהשכר הממוצע עומד על 12,061 ש"ח בלבד והשכר החציוני הוא 10,500 ש"ח - הרי ש-20 המשכורות הגבוהות ביותר של בכירים בתאגיד עוברות את ה-25,000 שקלים. במילים אחרות: כמחצית מתוך 358 עובדים שחתמו חוזה בתאגיד מרויחים פחות מ- 10,000 ש"ח ברוטו.

עם זאת, הנתונים גם מראים כי השמועות על "חגיגות שכר" מטורפות בתאגיד היו מופרזות. המשכורת הגבוהה ביותר המשולמת כיום בתאגיד היא 35,000 ברוטו, פי שלושה מהשכר הממוצע, ואחריה 3 משכורות של 34,000 ברוטו כל אחת. אחריהן, במקום החמישי והשישי, משכורות בגובה 31,000 ש"ח. במדרג המשכורות הללו ארבעה סמנכ"לים (כספים, דיגיטל, הנדסה ומכירות) ומנהלת חטיבת החדשות.

נתונים אלה אינם כוללים את שכרו של מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, אשר על פי התחשיב שעשינו מקבל מעט יותר מ-40 אלף ש"ח כי שכרו כלל לא משולם על ידי התאגיד ומגיע דווקא מתקציב הטלוויזיה החינוכית, כך גם שכרה של סמנ"כלית הטלוויזיה ושל היועץ המשפטי.

עורך הדין אלעד מן, מעמותת הצלחה, שקיבל את הנתונים בהליך של בקשת חופש מידע סבור שההעסקה הכפולה הזאת מעוררת קשיים. לדבריו, "כהונה מקבילה בתאגיד ובמקום נוסף מעוררת שאלות לא פשוטות של חלוקת משאבי זמן ויכולת להקדיש את מלוא תשומת הלב לתפקיד שלכאורה מחייב משרה מלאה. כהונה מקבילה גם יכולה לעורר חשש לקונפליקטים משום שהאינטרסים של גופי השידור השונים, למשל התאגיד והחינוכית, לא תמיד זהים".

בתאגיד אומרים בתגובה כי "בניגוד להתנהלות הבזבזנית והסטנדרטים הניהוליים שהיו קיימים עד כה ברשות השידור, נבנה התאגיד החדש במטרה להתייעל, לחסוך ולמנוע בזבוז כספי ציבור. מסגרות השכר מאושרות על ידי הממונה על השכר באוצר". הם מסבירים כי ההשוואה אינה משקפת דבר עד להשלמת מצבת העובדים המלאה של כ-850 עובדים, אז צפוי חלקו של הדרג המנהלי, אותו דרג המרוויח עכשיו את הסכומים הגבוהים, להצטמצם.

Original Source

מידע נוסף

  • תאריך: 2016-09-14 03:59:01