האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה

מחקר, הוראה ומדיניות בתחום יחסי העבודה

header header1

לגבי המאמרים ב"הארץ"

עבור גולשי האתר סופק קוד קופון

להלן הפירוט של המסלולים השונים המוצעים במסגרת הקופון:

  • מינוי חודשי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 31.90 ₪ לחודש (המחיר באתר הוא 39.90 ₪).
  • מינוי שנתי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 319 ₪ ל-11 חודשים (המחיר באתר הוא 399 ₪).

בכדי לממש את ההטבה, יהיה צורך להגיע לעמוד:
http://www.haaretz.co.il/promotions-page

ולהכניס בתיבה של "יש ברשותי קופון" את המילה: IIRRA"

יחסי עבודה ברשת בעברית - חיפוש

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בקרב העוזרים המשפטיים

לפי ההודעה, הרקע לסכסוך הוא "סירובה העיקש, הנמשך מזה 6 שנים, של הנהלת בתי המשפט לנהל עם נציגות העובדים משא-ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי. התנהלות זו מטרתה להחליש את נציגות העובדים ולכרסם בכוחה הארגוני של התאגדות העובדים, תוך שורה של הרעת תנאים בלתי פוסקת".

כך למשל הופר נוהל "שעון גמיש", הופקעו מהשופטים סמכויות ניהול הקשורות לעוזריהם, קוצרה תקופת הארכת השירות של העוזרים מ-6 ל-4 שנים, ונמנעה מהעוזרים האפשרות להיכנס מהעתודה למשרות קבועות אלא רק למשרות מילוי מקום.

לצד זאת, נמסר, "הנהלת בתי המשפט נוקטת מדיניות של פתיחת תקנים למתמחים בלבד במקום לעוזרים, מפעילה ועדת אתיקה שמשמעותה לא ברורה ללא התייעצות עם הוועד, וכן מונעת מהעוזרים המשפטיים בבתי המשפט בתל-אביב את האפשרות לחנות בחניון המצוי במקום, על אף שאין בו מחסור של מקומות חניה".

לפי ההסתדרות, "מדובר בהתנהלות חסרת תום-לב, מכוונת ומתעמרת, אשר באה לפגוע במעמדם ובתנאי עבודתם של כלל אוכלוסיית העוזרים המשפטיים, וזאת על רקע הליכים קיבוציים אשר מתנהלים בבית הדין לעבודה ושהוגשו על-מנת להגן על זכויות העובדים".

העובדים מלווים על-ידי סגן יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אמיר ירון, ומזכיר איגוד המשפטנים בפועל, עו"ד יצחק גורדון, ומיוצגים בידי עורכות הדין ארנה לין וקרן הלפרין-מוסרי ממשרד עורכות הדין ארנה לין.

יו"ר הוועד הארצי של העוזרים המשפטיים, עו"ד שרית טוביס, מסרה: "העוזרים המשפטיים מרגישים תקופה ארוכה שהמערכת מפנה להם כתף קרה ומענישה אותם על שהעזו להתאגד כדי להסדיר את זכויותיהם ושפנו לבתי הדין. ההנהלה מדרדרת את תנאי ההעסקה שלנו באופן שיטתי, ונראה כי מטרתה היא למחוק את המקצוע. מדובר בהתעמרות קיבוצית של ממש. המתנו זמן רב ומיצינו את כל האפשרויות להידברות, ובלית-ברירה הכרזנו על סכסוך קיבוצי. אם לא יחול שינוי מהותי בהתנהלות הנהלת בתי המשפט כלפינו, לא נהסס לנקוט צעדים ארגוניים".

Original Source