האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה

מחקר, הוראה ומדיניות בתחום יחסי העבודה

header header1

לגבי המאמרים ב"הארץ"

עבור גולשי האתר סופק קוד קופון

להלן הפירוט של המסלולים השונים המוצעים במסגרת הקופון:

  • מינוי חודשי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 31.90 ₪ לחודש (המחיר באתר הוא 39.90 ₪).
  • מינוי שנתי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 319 ₪ ל-11 חודשים (המחיר באתר הוא 399 ₪).

בכדי לממש את ההטבה, יהיה צורך להגיע לעמוד:
http://www.haaretz.co.il/promotions-page

ולהכניס בתיבה של "יש ברשותי קופון" את המילה: IIRRA"

יחסי עבודה ברשת בעברית - חיפוש

פגישה מכרעת בניסיון למנוע שביתה

אילוסטרציה | צילום: יעקב נעומי / פלאש 90

בניסיון אחרון למנוע את השביתה בבתי החולים מחר, מתקיימים הערב (רביעי) בירושלים מגעים קדחתניים בין נציגי משרד האוצר

לנציגי ההסתדרות הרפואית. אם אכן תתקים השביתה, המשמעות היא שבתי החולים בישראל יעבדו במתכונת שבת, ולכן ניתוחים וטיפולים שאינם דחופים - יידחו. ההשבתה הזו עלולה ליצור עומס רב בבתי החולים, שממילא עמוסים מאוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר הערב פרסמנו לראשונה כי אחר הצהריים הושגה התקדמות משמעותית במגעים בין האוצר להסתדרות ונראה היה כי השביתה עשויה להתבטל.

עם זאת, עד שעות הערב המשיכו בהסתדרות הרפואית לטעון כי השביתה אכן תתקיים מחר. במשרד האוצר אמרו: "אנחנו מצפים שההסתדרות הרפואית תכריז על ביטולה של השביתה המיותרת והלא מוצדקת שתפגע לשווא בציבור החולים".

מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה, פרופסור זאב רוטשטיין, שפעל למניעת השביתה, הודיע הערב כי בית החולים בראשו הוא עומד הגיש בקשה לצו מניעה בבית הדין הארצי לעבודה, נגד קיום השביתה, כדי להמשיך את הטיפול הרפואי במטופלים כנדרש. "אין לדעתנו שום עילה לשביתה המצדיקה פגיעה בחולים", אמר.

אילוסטרציה אילוסטרציה | צילום: Andrey Malov, 123rf.com

חברי ההסתדרות הרפואית כינסו אתמול מסיבת עיתונאים שבה נימקו את הסיבות לשביתה. "המאבק שלנו הוא לא על שכר הרופאים, המאבק הוא על פיתוח מערכת הבריאות, על קליטת רופאים חדשים, תקני רופאים ועל קיצור תורים", אמר יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן. "חוק ההסדרים השנה ממשיך באותה מגמה לקצץ על הבריאות של תושבי המדינה. כבר היום מטופלים משלמים יותר ומקבלים פחות. כתוצאה מחנק של מערכת הבריאות - רופאים היום לא יכולים לתת טיפול כמו שהיינו רוצים לתת. והמטופלים? משלמים יותר ומחכים בתור יותר ויותר זמן. המצב הוא בלתי נסבל".

אידלמן, ארכיון אידלמן, ארכיון | צילום: חדשות 2

בהסתדרות הרפואית ציינו כי סיבה נוספת להשבתה היא כוונת שר הבריאות יעקב ליצמן להסדיר בחוק יכולת ענישה משמעתית נגד מנהלי בתי חולים שיחרגו מתקציביהם. ליצמן מצדו לא הכחיש כי בכוונתו לפעול בנושא, ואף הבהיר כי גם בימים אלה הוא נוקט צעדים נגד חריגות תקציביות. "אנחנו נדרוש להקפיד ולעמוד בתקציב", אמר. "חוק זה חוק, וניהול זה ניהול. אם מישהו לא מנהל נכון, אז או שהמנהל יוחלף או שהתקציב יוחלף".

Original Source

מידע נוסף

  • תאריך: 2016-08-09 13:08:00