האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה

מחקר, הוראה ומדיניות בתחום יחסי העבודה

header header1

לגבי המאמרים ב"הארץ"

עבור גולשי האתר סופק קוד קופון

להלן הפירוט של המסלולים השונים המוצעים במסגרת הקופון:

  • מינוי חודשי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 31.90 ₪ לחודש (המחיר באתר הוא 39.90 ₪).
  • מינוי שנתי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 319 ₪ ל-11 חודשים (המחיר באתר הוא 399 ₪).

בכדי לממש את ההטבה, יהיה צורך להגיע לעמוד:
http://www.haaretz.co.il/promotions-page

ולהכניס בתיבה של "יש ברשותי קופון" את המילה: IIRRA"

יחסי עבודה ברשת בעברית - חיפוש

הרופאים מאיימים להשבית את בתי החולים הממשלתיים ביום חמישי

ההסתדרות הרפואית (הר"י) מאיימת להשבית ביום חמישי הקרוב את בתי החולים הממשלתיים, במחאה על כוונת משרד האוצר לאסור על מנהלי מחלקות ויחידות בבתי החולים הציבוריים לעסוק ברפואה פרטית במקביל לתפקידיהם ברפואה הציבורית.

ההסתדרות הרפואית (הר"י) מאיימת להשבית ביום חמישי הקרוב את בתי החולים הממשלתיים, במחאה על כוונת משרד האוצר לאסור על מנהלי מחלקות ויחידות בבתי החולים הציבוריים לעסוק ברפואה פרטית במקביל לתפקידיהם ברפואה הציבורית.

לפני כשבוע וחצי הכריזו הרופאים על סכסוך עבודה. בהסתדרות הרפואית לא הוציאו עדיין כל הודעה רשמית על איום בשביתה, אולם בארגון מאשרים כי בשלב זה מתוכננת שביתה ליום חמישי הקרוב.

הרופאים מוחים על סעיף בחוק ההסדרים, המציע כי מנהלי המחלקות והיחידות יקבלו העלאה בשכר בתמורה לכך שיקדישו את עבודתם למערכת הציבורית. סעיף זה נועד להתמודד עם העובדה כי רופאים בדרגות ניהול בכירות ביותר עוזבים את בתי החולים הציבוריים בשעות מוקדמות כדי להמשיך לעבוד בפרקטיקה הפרטית שלהם, תמורת שכר גבוה, ובית החולים הציבורי נשאר מאחור עם רופאים שצריכים להחזיק את המחלקות על גבם, ותורים מתארכים לניתוחים. עם זאת, האופן שבו תיושם ההחלטה אינו ברור או מפורט והוא מעורר מחלוקת ואף משבר אמון של ממש בין אגף התקציבים באוצר ובין משרד הבריאות.

"באחרונה אנו מתעוררים כל בוקר עם גזרות חדשות וכוונות זדון נגד רופאים", כתב יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, בהודעה על סכסוך העבודה. "אין בכוונתנו לסבול עוד עליהום על הרופאים". מחאת הרופאים אינה מסתכמת רק בניסיון למנוע שינוי תנאי ההעסקה של מנהלי המחלקות. בין היתר הם הביעו חשש כי לא יוקצו תקנים מספקים כדי לאפשר תנומות למתמחים כפי שהובטח, וכי ייעשה ניסיון לכפות על הרופאים קציבת כהונה.

מאז הסכם הרופאים הגדול ב-2011 הכריזה ההסתדרות הרפואית על שלושה סכסוכי עבודה, שכולם נפתרו במהירות ובהסכמה מול האוצר. הפעם, אומרים בהסתדרות הרפואית, "זה מו"מ עם אקדח מוצמד לרקה".

Original Source

מידע נוסף

  • תאריך: 2016-08-06 21:06:03
  • כותב: עידו אפרתי