האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה

מחקר, הוראה ומדיניות בתחום יחסי העבודה

header header1

לגבי המאמרים ב"הארץ"

עבור גולשי האתר סופק קוד קופון

להלן הפירוט של המסלולים השונים המוצעים במסגרת הקופון:

  • מינוי חודשי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 31.90 ₪ לחודש (המחיר באתר הוא 39.90 ₪).
  • מינוי שנתי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 319 ₪ ל-11 חודשים (המחיר באתר הוא 399 ₪).

בכדי לממש את ההטבה, יהיה צורך להגיע לעמוד:
http://www.haaretz.co.il/promotions-page

ולהכניס בתיבה של "יש ברשותי קופון" את המילה: IIRRA"

יחסי עבודה ברשת בעברית - חיפוש

אחרי כחודש וחצי, הסתיימה השביתה במערכת בתי המשפט

השביתה הכללית במערכת בתי המשפט הסתיימה הערב (שני) לאחר שהושגו הבנות בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, הממונה על השכר באוצר יוסי כהן, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, מנהל בתי המשפט מיכאל

השביתה הכללית במערכת בתי המשפט הסתיימה הערב (שני) לאחר שהושגו הבנות בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, הממונה על השכר באוצר יוסי כהן, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, מנהל בתי המשפט מיכאל שפיצר ויו"ר ועד עובדי הנהלת בתי המשפט דני חסון. מחר בבוקר ישובו כלל עובדי בתי המשפט לעבודתם הסדירה אחרי כחודש וחצי.

ועד העובדים של בתי המשפט פתח בשביתה בחודש יוני בעקבות סכסוך עבודה מתמשך עם הנהלת בתי המשפט סביב התוכנית האסטרטגית לייעול המערכת. במרכז המחלוקת עמדה התמורה שתינתן לעובדים בגין יישום הרפורמה, למרות שהתוכנית אינה כוללת פיטורים של עובדים. הוועד טען בכל זאת כי בשל הליכי התייעלות שונים, יוסטו עובדים מתפקידיהם לתפקידים אחרים, דבר שיגדיל את עומסי העבודה.

בית המשפט המחוזי בתל אביב בשנה שעברה
אילן אסייג

כך לדוגמה יש כוונה להכניס במסגרת הרפורמה לאולמות המשפט מערכות שיקליטו את הדיונים ואלה צפויות לחסוך זמן. שינוי זה יוביל להפיכת הקלדניות ל"מנהלות אולם" שיוכשרו להפעיל את המערכות. צעד נוסף הוא הפיכת המזכירות "למזכירות אקטיבית", במסגרתה מלבד שליחת זימונים לדיונים ייצטרכו המזכירות לוודא שהצדדים אכן יופיעו לדיונים. גם כאן המטרה היא לחסוך זמן.

בשלבים הראשונים של השביתה שובשה פעילות המזכירות, לא התקיימה קבלת קהל בבתי המשפט וטופלו נושאים דחופים בלבד. בנוסף, לא התאפשרה הגשת כתבי דין, בקשות ומסמכים באופן ידני, אלא רק באמצעות הגשה מרחוק, ובהיעדר עובדי מזכירות וגזברות, לא התאפשר לבצע תשלומים במזכירות אלא רק בסניפי הדואר או דרך האינטרנט.

במהלך השביתה בוטלו או נדחו גם דיוני ועדות שחרורים במתקני הכליאה. בדיון שהתקיים בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב ב-22 ביוני נקבע כי העובדים ישובו לעבודה ויחלו במשא ומתן אינטנסיבי. כשהצדדים לא הגיעו להסכמות - החריפו העובדים את הצעדים ובאישור בית הדין, החלו בתי המשפט לפעול במתכונת מצומצמת.

Original Source

מידע נוסף

  • תאריך: 2016-07-31 23:00:23
  • כותב: שרון פולבר