האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה

מחקר, הוראה ומדיניות בתחום יחסי העבודה

header header1

לגבי המאמרים ב"הארץ"

עבור גולשי האתר סופק קוד קופון

להלן הפירוט של המסלולים השונים המוצעים במסגרת הקופון:

  • מינוי חודשי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 31.90 ₪ לחודש (המחיר באתר הוא 39.90 ₪).
  • מינוי שנתי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 319 ₪ ל-11 חודשים (המחיר באתר הוא 399 ₪).

בכדי לממש את ההטבה, יהיה צורך להגיע לעמוד:
http://www.haaretz.co.il/promotions-page

ולהכניס בתיבה של "יש ברשותי קופון" את המילה: IIRRA"

יחסי עבודה ברשת בעברית - חיפוש

מגעים בניסיון למנוע שביתה כללית במפעלי ים המלח

יו"ר ההסתדרות הכללית, אבי ניסנקורן, וראשי ועדי העובדים בתרכובות ברום ומפעלי ים המלח מקבוצת כיל דנו היום (ד') בהסלמת המאבק בתוכנית ההתייעלות של הקבוצה, ועל האפשרות לפתוח בשביתה

כללית במפעלי ים המלח (מי"ה). זאת על רקע מגעים שהם מקיימים גם עם בכירים בכיל ועם ראשי החברה לישראל, שמנסים מצדם למנוע את הסלמת המאבק.

עד לשעות הצהריים ועד עובדי מפעלי ים המלח בראשות ארמונד לנקרי טרם החליט אם להצטרף הערב לשביתת עובדי תרכובות ברום שבנאות חובב, שהחלה לפני כשבועיים וחצי. הוועד הציב להנהלת כיל אולטימטום, ולפיו אם עד הערב ב-21:00 היא לא תחזור בה מכוונתה לפטר 140 עובדים בחברת הברום ויותר מ-130 עובדים במפעלי ים המלח - הוא ישבית לחלוטין את המפעל שבסדום.

בעקבות תוכנית ההתייעלות, עובדי מי"ה פתחו בעיצומים ובמסגרתם שובשו פעילויות באתר החברה. מוקדם יותר השבוע הצהיר ניסנקורן כי מי"ה יושבתו החל מהיום, לצד שביתות ברשויות מקומיות בנגב, בקריאה לממשלה להתערב במשבר ולדרוש מבעל השליטה בחברה לישראל, עידן עופר, לסגת מתוכנית ההתייעלות שכוללת פיטורים.

יו"ר הוועד במי"ה, לנקרי, אמר ל"גלובס", כי התנאי שהציב להנהלת כיל, כדי להימנע מהשבתה מלאה, הוא ביטול הפיטורים שמתוכננים בחברת הברום ובמי"ה: "יש כל מיני מהלכים שנעשים מאחורי הקלעים בניסיון לפתור את הפלונטר שנוצר בחברה ויש הידברות בין הצדדים, שנעשית בדרגים הגבוהים ביותר. אם מעמידים פיטורי עובדים מול איום השבתה, הרי שאין לנו ברירה אחרת. חרף ההידברות שמתקיימת, אין תוכנית קונקרטית שדנים עליה", אמר. לנקרי ציין כי אם המגעים בין הצדדים יימשכו, הוא ישהה את החרפת המאבק והשבתה במי"ה בניסיון למצות הזדמנויות שיאפשרו את יישוב המשבר.

אלא שגורמים בכיל הבהירו, כי לא יעתרו לדרישות ועד העובדים במי"ה, שמתנה כניסה למו"מ רק באם יתמלאו דרישותיו מראש: "למפעלי ים המלח אין סיבה להצטרף לשביתה או לפתוח בעיצומים. אנחנו משוכנעים שאפשר להגיע להסכמה עם הוועד, בתנאי שהוא יחזור לשולחן המו"מ מתוך כוונה להגיע להשיג הסכם על תוכנית ההתייעלות. אנחנו לא מוכנים לקבל אולטימטומים, שכן חובה עלינו לייעל את הפעילות בתרכובות ברום, שהפסיד ב-2014 160 מיליון שקל ובעשור האחרון הפסיד כמיליארד וחצי שקל. זו החובה שלנו והאחריות שלנו כלפי רוב העובדים ולמען המשך ההצדקה הכלכלית של המפעל. אף אחד לא מצפה מאיתנו להתנער מהאחריות הניהולית שחלה עלינו, והיא להבריא את המפעל".

Original Source