האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה

מחקר, הוראה ומדיניות בתחום יחסי העבודה

header header1

לגבי המאמרים ב"הארץ"

עבור גולשי האתר סופק קוד קופון

להלן הפירוט של המסלולים השונים המוצעים במסגרת הקופון:

  • מינוי חודשי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 31.90 ₪ לחודש (המחיר באתר הוא 39.90 ₪).
  • מינוי שנתי – חודש ראשון ב- 4.90 ₪ והמשך ב- 319 ₪ ל-11 חודשים (המחיר באתר הוא 399 ₪).

בכדי לממש את ההטבה, יהיה צורך להגיע לעמוד:
http://www.haaretz.co.il/promotions-page

ולהכניס בתיבה של "יש ברשותי קופון" את המילה: IIRRA"

יחסי עבודה ברשת בעברית - חיפוש

ביה"ד הורה לעובדי מפעל הברום להפסיק את השביתה

אחרים שעלולים לפגוע במהלך העבודה התקין של מפעל הברום-כלור, מפעל המגנזיום ותחנת הכוח".

זאת, לאחר שעובדי מפעלי ים המלח מקבוצת כיל החליטו לפתוח בשביתה כוללת, אחרי שהנהלת החברה לא נענתה לדרישות ההסתדרות והעובדים ולא הסירה את האיום לפטר מאות מעובדי המפעלים. השביתה באה גם כאות הזדהות עם 140 העובדים שבכוונת הנהלת מפעל תרכובות ברום, גם הוא מקבוצת כיל, לפטר.

עוד קודם לכן נודע כי העובדים החלו בהשבתת מפעל הברום ותחנת הכוח בסדום. זאת, כחלק מהצעדים הארגוניים כאות מחאה נגד כוונת ההנהלה לפטר מאות עובדים מהקבוצה.

בתוך כך, ב"גלובס" נחשפה היום תכנית הפרישה מרצון שמציעה הנהלת מפעלי ים המלח לעובדים, במרכזה מענק בהיקף של חצי מיליארד שקל לכל עובד. (לסיפור המלא)

ארמונד לנקרי, יו"ר מועצת העובדים במפעלי ים המלח מסר: "מבחינתנו כלו כל הקיצין, ואנחנו מוכנים להילחם בכל מחיר בדרישות ההנהלה. בזכות עבודת הכפיים והעבודה המסורה של עובדיה, חברת כיל מצליחה ומרוויחה, וכוונת ההנהלה לפגוע בעובדים ולפטר אותם היא אבסורדית, אגרסיבית, כוחנית ובעיקר מיותרת. כל עובדי המפעלים הם מקשה אחת, אנחנו רעים זה לזה, ולא ניתן יד לפיטוריו של אף עובד. אני קורא להנהלה לבטל את הפיטורים ולחזור לדרך הישר ולהתדיינות ושיח איתנו".

אבנר מימון, מנכ"ל כיל ישראל, מסר הבוקר כי "השבתת מפעל הברום בסדום היא צעד קיצוני שמקריב את 400 עובדי מפעל המגנזיום על מזבח המאבק הקיצוני והאלים של עובדי תרכובות הברום, בסיוע יו"ר וועד עובדי מפעלי ים המלח, ארמנד לנקרי. סגירת מפעל הברום עלולה להביא תוך 72 שעות לנזקים בלתי הפיכים שיביאו לסגירתו של מפעל המגנזיום ולסכנה בטיחותית ואקולוגית. על כן, הנהלת מפעלי ים המלח פונה באופן דחוף לבית הדין במטרה למנוע לאלתר את הסכנות החמורות הנובעות מצעדו המסוכן של יו"ר וועד עובדי מפעלי ים המלח".

מהנהלת כיל נמסר עוד כי מפעל המגנזיום מייצר באופן רציף בתהליך אלקטרוליזה מגנזיום בצורה כזו שהפסקת פעילותו עלולה להביא להתמצקות תאי האלקטרוליזה, כך שלא ניתן יהיה להשתמש בהם יותר. כחומר לוואי מייצר מפעל המגנזיום כלור אשר משמש כחומר גלם לתעשיית הברום. ללא מוצא לכלור יש לעצור מיידית את ייצור המגנזיום. בנוסף, התפתחות זו עלולה להוביל גם לסגירת לפחות מחצית ממפעל תרכובות ברום בנאות חובב למשך שנה ויותר בשל יצור ברום נמוך כתוצאה מחוסר בכלור המיוצר במגנזיום.

Original Source