האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה

מחקר, הוראה ומדיניות בתחום יחסי העבודה

header header1

דבר היו"ר

neomiאגדה מהלכת בין עמי אסיה במשך מאות בשנים על עוף מסתורי שחי שנים רבות, יש אומרים מאות בשנים. כאשר הוא מזדקן ותש כוחו, הוא עולה באש ומתוך אפרו צומח ועולה עוף חדש צעיר ובמיטב כוחו. איש לא ראה אותו, אבל עוף החול, הפניקס, הפך לסמל להתחדשות, ליכולת להמציא את עצמך מחדש. נזכרתי באגדה זו בבואי להציג את עבודתה העכשוית של האגודה לחקר יחסי העבודה.

רק לפני עשור וקצת, בימי בועת הדוט- קום. נדמה היה, כי בא הקץ ליחסי העבודה הקלאסיים.

תמו "המלחמות" על יום עבודה ראוי של שמונה/תשע שעות. תמו "המלחמות" על תנאי עבודה הוגנים, שכר ראוי, קביעות, פנסיה, תמו "המלחמות" על זכות ההתארגנויות וכו'.

באותה עת, עובד חדש שהגיע לראיון עבודה בחברת הייטק או סטרט אפ לא היה טורח לשאול על תנאי עבודה/תנאים סוציאליים. האיגוד המקצועי לא באמת עניין אותו. קרן פנסיה הפכה למילה מיושנת, לא רלוונטית. הלוא ממילא יישאר צעיר לנצח או יעשה "אקזיט". מה שעניין אותו היה האם יש FRENCH VANILLA במכונת הקפה.

כיום, בין היתר, בעקבות "המחאה החברתית" מלפני שלש שנים, תנאי ויחסי עבודה חוזרים להיות רלבנטיים. השאלות המלוות את העובדים הינן קשות מתמיד. כיצד בתודעה העובד הופך להיות ממשאב מתכלה למשאב אנושי נדרש ונחוץ. כיצד משמרים את הרלוונטיות של עובדים מעבר לגיל ארבעים, מה מקומו המחודש של האיגוד המקצועי במקומות עבודה ששינו את פניהם, כיצד הופכים את החופש להתארגן לזכות יסוד, הלכה למעשה, איך מחדירים לתודעה את ניפוץ תקרת הזכוכית, באילו כלים משרשים את הרעה החולה של התנכלות והתעמרות במקומות העבודה, כיצד מבערים את תופעת העובד העני וכו'.

האגודה לחקר יחסי העובדה מוצאת עצמה עומדת בראש המחנה - תוך מתן מענה לסוגיות הבוערות: הזכות להתארגן מבלי להפגע, מניעת תופעת הגילנות - היפלטות ממעגל העבודה של אלו שהגיעו לגיל הארבעים (+), ועל אחת כמה וכמה - לאחר גיל פרישה, מימוש זכותן של נשים עובדות לשוויון, לשבירת תקרת הזכוכית, שיווין בעבודה בין המגזרים השונים. כמו גם דרכים למניעת התעמרות והתנכלות לעובדים. המרימה את ראשה המכוער בין אם במגזר הפרטי ובין אם במגזר הציבורי, ופוגעת גם בעובדים בכירים ביותר.

כיצד מעלים לתודעת הציבור שעובדים מוחלשים פירושם חברה מוחלשת- זה תפקידה של האגודה דהיום. מיטב המוחות מכל האוניברסיטאות בארץ התגייסו לצידם של נציגי האיגודים המקצועיים וההסתדרויות השונות, נציגים בכירים של התעשיינים וארגוני המעסיקים המתמחים ביחסי עבודה, אשר נדרשים להתמודד יומיום באולמות בית המשפט עם השאלות הבוערות. כולנו זוכים לשבת כתף אל כתף לאפיין, להבין, להגדיר ולהעניק לחברה כלים שיסייעו להגיע להצעות לפיתרון. הצורך, בניגוד למה שחושבים, איננו של קבוצות עובדים קטנות, של מקרים אזוטריים,

אלו הבעיות של כולנו.

אני גאה בכך שחברי הנהלת האגודה מקדישים מזמנם, מרצם וניסיונם כדי להגיע אל שורש הבעיות, להציע פתרונות יישומים ולתרום לביעור נגעים אלו המאיימים על המרקם העדין של יחסי העבודה.

אני מודה לרעיי, שהעניקו לי את הזכות לעמוד בראש המחנה בתקופה מרתקת זו כאשר אנו נאבקים להציב עצמנו בשורה הראשונה בין הארגונים הבינלאומיים.

אני שואפת לכך שנהיה אלו שיובילו את השיפורים הנדרשים במערכות יחסי העבודה לחברה חזקה, שוויונית ופוריה.

עו"ד נעמי לנדאו